U13 - Red Crayfish vs. Praotci Roudnice
12.06.2020, Toušek Milan, nippers, 63 fotek

U13 - Red Crayfish vs. Praotci Roudnice

Ahoj eRCéčkaři,

druhá reportáž z minulého hracího víkendu bude trochu kratší, o to víc času budete moci věnovat krásným fotkám z tohoto zápasu od Jana Kovalského. Moc děkujeme, jsou všechny skvělé.

Takže pojďme na to. Naše U13 tentokrát vyjížděli k venkovnímu zápasu do spřátelené Roudnice, kde hrají domácí zápasy naši muži. Nastoupili jsme dvakrát proti Praotcům Roudnice, nicméně každý zápas byl vlastně proti jinému týmu. První tým U13 byli opravdoví a plnohodnotní Praotci, druhý tým je v dresu Praotců vlastně rezervou pražského SaBaTu.

První zápas byl proti „plnotučným“ Praotcům. Nastoupili jsme ve složení: Tobiáš Havel (nadhoz), Adam Kyncl (catcher), Vojta Kovalský (první meta), Kája Hajný (dvojka), Vojta Pužman (trojka), Julča Fischerová (spojka) a vnější pole Robin Šik (7), Ondra Toušek (8) a Vítek Homola (9).

Zápas byl od začátku v jasné režii Praotců, když se nám podařilo bodovat až ve 4 směně. Po jednotlivých směnách byly stavy 6:0, 9:0, 11:0, 15:1 a konečných, v páté směně námi aspoň trochu korigovaných, 15:7. V zápase se plně ukázala lepší kvalita hry soupeře jak v poli, tak hlavně na pálce.

Po občerstvení a nabrání sil jsme nastoupili proti „druhým“ Praotcům. Složení týmu se změnilo takto: David Štěpánek (nadhoz), Tobiáš Havel (catcher), Kája Hajný (první meta), Julča Fischerová (dvojka), Ondra Toušek (trojka), Adam Kyncl (spojka) a vnější Robin Šik (7), Vojta Kovalský (8) a Vítek Homola (9).

V tomto druhém zápase jsme již byli s Praotci „II“ vyrovnanými soupeři a o hezké momenty, hlavně plynoucí ze hry na metách (krádeže met), nebyla nouze. Za zmínku stojí hlavně „inside park“ BB homerun Julči Fischerové, což by se dalo volně přeložit jako meta zdarma, na kterou následovala ihned ukradená druhá meta následovaná ukradenou třetí metou na chybný příhoz soupeře a nakonec navazující ukradenou i domácí metou na další přehoz, tentokrát třetí mety. Průběh zápasu byl po směnách: 4:0, 10:5, 14:5 a finálních 14:6 pro Red Crayfish, když už se naše dohrávka pro rozhodnutý zápas nedohrávala.

Tímto prvním vítězstvím v kategorii U13 v letošním roce jsme tedy uzavřeli úspěšný týden baseballu Red Crayfish, kdy naše týmy z pěti zápasů dokázali vyhrát 4. Více takových týdnů.

Mějte se. eRCé ZDAR.

<<< zpět