STŘÍBRNÝ SUPERCUP 2019
17.05.2019, Hajný Petr, U10 - Super Cup, 5 fotek

STŘÍBRNÝ SUPERCUP 2019

Víkend 11.-12.5. byl pro letošek určen pro stříbrný Supercup, jež se odehrál v areálu Pražských Eagles. Předpověď počasí nebyla úplně příznivá. Všichni včetně organizátorů věděli, že se od západu blíží bouřka a bylo jen otázkou času kdy se dostaví do Krče.

V sobotu se stihli odehrát skoro všechny vypsané zápasy ve skupinách  kromě dvou, které museli být spolu s Masters přesunuty na nedělní ráno. Zásahem počasí musel být tedy změněn rozpis i formát turnaje a protože jedno z hřišť bylo po průtrži pod vodou museli organizátoři postavit improvizované hřiště na jednom s baseballových, kde se nejprve uskutečnily dovednostní soutěže a poté dohrál i zbytek turnaje.

 

Supercupu se zúčastnilo 10 týmů, které byly nalosovány do dvou skupin. Do naší skupiny "A" byli nalosováni Tempo Titans Praha, Beavers Chomutov , Eagles Praha Green a Sabat Praha.

Naším prvním soupeřem byli Titáni a hned od začátku bylo jasné, že soupeř bude nad naše síli a konečné skóre 0:17 to jen potvrzuje. Titáni nám napáliíli v průběhu zápasu 3 pětky a my jsme nedokázali odpaly za celý zápas propálit dobře hrající pole Titánů.

 

Druhý zápas Proti Bobrům z Chomutova byl od začátku o něčem jiném, první směnu jsme dali 3 body,  Bobři kontrovali čtyřmi a až do 4. inningu se skóre neměnilo.

Ve čtvrtém jsme zaznamenali 1 bod a to bylo z naší strany vše, zato soupeř v koncovce zabral a skóre se zastavilo na konečných 12:4.

 

Do posledního sobotního zápasu jsme nastoupili, proti domácím Eagles Green, což byl silnější ze dvou orlích týmů.

Do zápasu jsme nevstoupili opět vůbec špatně a jednou skórovali, ale to bylo do konce zápasu vše. Soupeř konstantně přidával body celý zápas až na konečných 12:1.

 

V neděli ráno se na spodním baseballovém hřišti rozjeli dovednostní soutěže Masters a jelikož jsme na turnaj dorazili v devíti, tak do Masters nastoupili všichni naši hráči. O tom v jakých disciplínách se soutěžilo a jak si naši hráči vedli se dozvíte zde:https://supercup.baseball.cz/cz/supercup/silver/turnaj-232/masters/

 

Po odehrání Masters jsme nastoupili do posledního zápasu v turnaji proti trojským Sabatům. Zápas měl v podstatě stejný průběh, jako zápas s Eagles jen s tím rozdílem, že jsme náš jediný "čestný" bod dali až v úplném závěru.

 

Z celého našeho působení na turnaji vylívá, že hra v poli není úplně nejhorší, (to neznamená, že by na ní nebylo co zlepšovat) ale že zásadní problém na kterém budeme muset zamakat je pálka a vůbec útočná hra. 6 bodů za celý turnaj je zkrátka málo.

 

Na závěr bych chtěl dodat, že baseballový život může být poměrně dlouhý a proto není potřeba se z letošního Supercupu nějak hroutit, ale vzít si zněj ponaučení a do budoucna se zlepšovat.

 

Sestava: Andy, Kája, Kuba, Ondra P., Pepíno, Olík, Adís, Tomík, Ondra T. a dugoutová opora Terka

 

 Pořadí:  1. Miners Kladno, 2. Eagles Green, 3. Tempo Titans, 4. Kotlářka, 5.Joudrs, 6.Sabat, 7. Beavers, 8. eagles White, 9. piranhas, 10. Red Crayfish

 

<<< zpět